Automatyka Podkategoria: Automatyka

« poprzednia strona · 3 · 4 · następna strona »
  • Wtryskarki »

    Współcześnie każdy zainteresowany ma swobodny dostęp do konkretnych nowoczesnych urządzeń. Dowodem na to są wtryskarki elektryczne, które może zamówić każdy zainteresowany interesant. Wystarczy kliknąć na witrynę www dystrybutora i zobaczyć, jakie wtryskarki są w jego asortymencie. Trzeba zauważyć, że mogą one być różnej wielkości, dzięki czemu łatwiej będzie nam dopasować je do swoich potrzeb. Ich szczegółowy wykaz jak również opis odnajdziemy w internecie, gdy tylko wejdziemy na konkretną stronę cenionego dystrybutora.

    Data dodania: 09 02 2012 · szczegóły wpisu »
  • Wciągarka, wciągnik, suwnica ABUS »

    ABUS oferuje dedykowane rozwiązania dla hal: od małych wciągników łańcuchowych o udźwigu od 80 kg poprzez lekkie podwieszane systemy dźwignicowe do suwnic pomostowych o udźwigu do 120 ton. Dedykowane rozwiązania: udźwigi, rozpiętości, grupy natężenia pracy. Firma ABUS posiada szerokie rodzinne tradycje. W 1965 r. otwarto w Lantenbach pierwszą halę produkcyjną należąca do spółki. Dziś ABUS ma swoją filię także w Polsce. W ofercie projekt, instalacja, asysta przy odbiorze Urzędu Dozoru Technicznego, transport urządzenia, modernizacja, części i akcesoria, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Korzystając z ABUSa omijasz pośredników: partnerów i dilerów.

    Data dodania: 22 02 2012 · szczegóły wpisu »
  • Podnośniki koszowe »

    Głównym przedmiotem zainteresowania firmy Podnośniki Woźniak są podnośniki koszowe. Wynajem oprzyrządowania możliwy jest na terenie Warszawy oraz okolic. Podnośniki koszowe z tej oferty są wytrzymałe oraz fachowo serwisowane. Do montażu proponowanych podnośników służą auta cenionej marki. Nad jakością obsługi czuwają operatorzy z wysokimi kwalifikacjami. Dzięki temu wyposażeniu każda praca na wysokości będzie wykonana szybciej. Zwyżki te stosowane są m.in. do malowania elewacji oraz montażu reklam.

    Data dodania: 23 05 2012 · szczegóły wpisu »
  • Automaty schodowe »

    Firma rodzina Pollin otrzymała wiele głównych nagród za automatykę elektryczną na przykład automaty schodowe. Wykorzystanie:Automat schodowy podtrzymuje napięcie elektryczne dla korytarzy, klatek schodowych, lub innych pomieszczeń poprzez określony czas, po upływie którego napięcie zostanie wyłączone samoczynnie.Działanie:Załączony wyłącznikiem chwilowym automat schodowy podtrzymuje napięcie przez czas ustawiony na urządzeniu. Po upływie ustawionego czasu automat wyłączy oświetlenie automatycznie. Po zmianie napięcia możemy je załączyć ponownie.

    Data dodania: 09 09 2012 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Bezwzględnie najczęstszą przyczyną zakłóceń jest nagrzanie silnika do zbyt wysokiej temperatury, które w zależności od stopnia i prędkości rozgrzewania się jego kadłuba prowadzi do powolnego lub nagłego zniszczenia izolacji uzwojeń. Nagrzewanie się silnika przy pracy powstaje w rdzeniu wskutek strat wiroprądowych i histerezowych, jak również strat wywołanych przez prąd obciążenia na rezystancji uzwojeń oraz przez tarcie w łożyskach i o powietrze. Straty wskutek tarcia, jak również straty magnetyczne są w przybliżeniu stałe, natomiast straty w uzwojeniach są wprost proporcjonalne do kwadratu pobieranego prądu, zależą więc od obciążenia. Silnik należy więc dobrać tak, żeby się zbytnio nie nagrzewał w zamierzonych warunkach roboczych.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Silnik do pracy ciągłej przy prądzie znamionowym osiąga dopuszczalny, przyrost temperatury w czasie zależnym od jego cieplnej stałej czasowej; przyrost ten następnie utrzymuje się dzięki równowadze termicznej.
    Można by więc wyciągnąć wniosek, że silnik prawidłowo dobrany do rozpatrywanych warunków roboczych i odpowiednio zwymiarowany nie wymaga zabezpieczenia przed przeciążeniem, gdyż nie może się nagrzać nadmiernie. Wniosek ten jest jednak niesłuszny, gdyż każde zwiększenie momentu, wymaganego przez maszynę roboczą, powoduje odpowiednie zwiększenie mocy pobieranej przez silnik, a wraz z nią zwiększenie prądu; ten sam skutek daje obniżenie napięcia zasilającego. Również przerwanie jednego z fazowych przewodów zasilających, np. przy przepaleniu się bezpiecznika w jednej fazie może spowodować dalsze jednofazowe zasilanie silnika i niedopuszczalne jego nagrzewanie. Również powiększanie liczby rozruchów silników klatkowych może doprowadzić do podwyższenia temperatury do poziomu niedopuszczalnego przy termicznym wyzyskaniu silnika elektrycznego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Przy rozruchach, hamowaniach i nawrotach występują dodatkowe przeciążenia, wywołane przez prądy znacznie powiększone w tych stanach przejściowych.
    Przy hamowaniu przeciwprądowym wydziela się trzykrotnie większa ilość ciepła niż przy rozruchu, a przy pełnym nawrocie czterokrotnie większa, gdyż składa się na nią ciepło wydzielane przy rozruchu i ciepło wydzielane przy hamowaniu przeciwprądowym. Zarówno przy pełnym nawrocie jak i przy hamowaniu przeciwprądowym konieczne jest staranne dopasowanie zabezpieczeń termicznych do najbardziej niekorzystnego cyklu roboczego i do liczby cykli.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep z przekładniami »

    W razie jakichkolwiek niemożności uniknięcia impulsowania należy je potraktować jako proces roboczy, uwzględniając je w obliczeniach i przy konstrukcji. W żadnym razie nie należy uznawać za proces roboczy jeszcze ostrzejszego w skutkach odhamowywania — przez wielokrotne, często powtarzane przyłączanie silnika do sieci — zahamowanych napędów, np. młynów przeładowanych lub zahamowanych przez bryły mielonego materiału. Odhamowywania tego należy unikać pod groźbą spowodowania uszkodzeń uzwojeń i rdzenia.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Danfoss »

    Nad doborem i działaniem środków zabezpieczających silnik przed skutkami biegu jednofazowego już od lat trwa wciąż ożywiona dyskusja. Prąd w obu nieuszkodzonych doprowadzeniach nie przekracza 1, 5-2-krotnej wartości prądu znamionowego; nie można więc do zabezpieczenia silnika stosować bezpieczników topikowych. Warunkom zakłócenia nie odpowiada również przekaźnik napięciowy zwrotny o normalnej charakterystyce, gdyż przy biegu jednofazowym — zwłaszcza silnika o punkcie zerowym połączonym z przewodem zerowym — występuje tylko nieznaczne zniekształcenie trójkąta napięć. Przekaźniki nad prądowe, we wszystkich trzech fazach o bardzo małym stosunku zadziałania do pewnego stopnia zabezpieczają przed skutkami tego zakłócenia. Podobny skutek można osiągnąć za pomocą dokładnie nastawionych wyzwalaczy bimetalowych, podgrzewanych bezpośrednio i przyłączonych do normalnych przekładników prądowych.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Vacon »

    Robocze wahania napięcia sieciowego w umiarkowanym zakresie, występujące przy zmiennym obciążeniu sieci, nie mają wpływu na pracę silnika. Przepisy dopuszczają wahania napięcia w sieci do ±5%. Obniżenie napięcia zasilającego powoduje przy niezmiennym poborze mocy mechanicznej zwiększenie natężenia prądu, a wraz z nim intensywniejsze nagrzewanie, które trzeba kontrolować przez termiczne człony zabezpieczające. Wraz z napięciem maleje również moment obrotowy silnika: synchronicznego liniowo, a asynchronicznego proporcjonalnie do kwadratu napięcia. Czas wybiegu ulega zmniejszeniu przy wzroście momentu obciążenia, a zwiększeniu przy wzroście momentu zamachowego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników »

    Różnym narażeniom można zapobiec przez zastosowanie porządnego zabezpieczenia podnapięciowego, które odłącza silnik, działając albo bez opóźnienia czasowego albo z opóźnieniem stałym lub nastawnym. Zabezpieczenie takie jest możliwe tylko przy stosowaniu zapadkowych wyłączników samoczynnych. Stycznik wzbudzany napięciem sieci, odpada przy zaniku napięcia. Od wzbudzają się również elektromagnesy wyzwalaczy zanikowych, często spotykane w połączeniu z małymi wyłącznikami do zabezpieczania silników.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Hitachi »

    Opóźnione wyzwalanie podnapięciowe stosuje się we wszystkich napędach, które nie powinny się wyłączać z ruchu przy krótkiej, trwającej wiele sekund przerwie w zasilaniu, np. w maszynach roboczych o dużym momencie zamachowym, bez znaczniejszego spadku prędkości obrotowej.
    Silniki asynchroniczne klatkowe i maszyny synchroniczne z klatką tłumiącą są bardziej odpowiednie do takich napędów niż silniki pierścieniowe i maszyny synchroniczne bez odpowiednio skutecznej klatki rozruchowej, które gdy raz wypadną z ruchu, wymagają na nowo przeprowadzania rozruchu lub synchronizacji. Silniki asynchroniczne klatkowe i maszyny synchroniczne z samoczynnym rozruchem powodują przy powrocie napięcia tylko krótkotrwałe uderzenie prądu.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Siemens »

    Zabezpieczenie podnapięciowe jest zabezpieczeniem nie silnika (we właściwym znaczeniu), lecz raczej zakładu i urządzeń przed skutkami zaniku napięcia i jako takie należy rozpatrywać jego stosowanie i działanie. Nie można więc ustalać sztywnych reguł co do doboru i stosowania tego zabezpieczenia, a rozwiązania zabezpieczeń poszczególnych układów mogą służyć tylko za przykład.
    Zabezpieczeń podnapięciowych nie stosuje się w urządzeniach o dużej liczbie małych silników, np. w obrabiarkach, gdy ich jednoczesny rozruch po powrocie napięcia nie wywołuje ani zbyt dużego spadku napięcia, ani niebezpieczeństwa dla robotników.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki LG »

    Zwłoczne zabezpieczenia podnapięciowe stosuje się bardzo często ale z pewnymi ograniczeniami do maszyn o większej mocy i bardzo dużym znaczeniu dla ruchu, w celu uniemożliwienia ich odłączenia od sieci przy krótkotrwałym zaniku napięcia. Czas trwania ich opóźnienia nastawia się w zależności od rodzaju silnika i maszyny roboczej w zakresie 5 s. Do zgrubnego nastawienia, wystarcza wyzwalacz elektromagnetyczny, natomiast do dokładnego wyboru czasu lepsze jest zastosowanie przekaźnika podnapięciowego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Omron »

    Przyczyną przepięć jest zawsze zanikanie prądów indukcyjnych, przerywanych na skutek niestabilnego palenia się łuku (w zakresie krytycznym krzywej łuku) — po przejściu przez wartość zerową. Energia magnetyczna zmagazynowana w indukcyjnościach obwodu zamienia się na energię elektryczną; wyraża się to podwyższeniem napięcia wg wzoru. Z wzoru widać, że przepięcia są tym wyższe, im większa jest indukcyjność im mniejsza jest pojemność oraz że większy prąd (tylko w zakresie krytycznym) powoduje większe podwyższenie napięcia. Wpływ na wartość przepięć ma również prędkość przerywania prądu; nie jest przy tym obojętne, czy wyłącznik zabezpieczający silnik przerywa gwałtownie, czy pracuje łagodnie.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników »

    Nieruchomy i zasilany całym napięciem silnik o wirniku klatkowym lub o wirniku pierścieniowym zwartym poprzez opór rozruchowy (przy rozruchu lub zahamowaniu wirnika) zachowuje się przy odłączaniu jak dławik bez rdzenia. Działająca w nim indukcyjność jako skutek działania całego rozproszenia stojana i wirnika jest znacznie większa niż w silniku biegnącym pod obciążeniem. Istnieją w takim silniku warunki sprzyjające tworzeniu się wysokich przepięć. Przepięcia takie nie zdarzają się wprawdzie często, ale pochodzi to tylko stąd, że duże prądy rozruchowe, właściwe tym stanom, leżą poza zakresem krytycznym prądów i dlatego przerwa ich następuje tylko przy przejściu przez wartość zerową.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki sklep »

    Uzwojenia silników wysokonapięciowych jako przyłączane bezpośrednio (nie przez transformatory wielouzwojeniowe) do linii napowietrznej mogą być narażone na działanie fal wędrownych pochodzenia atmosferycznego o bardzo wysokim napięciu i stromym czole. Przez odbicie na wejściu do uzwojenia stojana silnika może wystąpić dodatkowe podwyższenie napięcia, które zagraża zwojom wejściowym. Dalsze podwyższenie napięcia następuje przez odbicie fali na nieuziemionym punkcie zerowym uzwojenia, które przy powrocie odbitej fali powoduje nowe, dodatkowe narażenie całego uzwojenia stojana. Izolację uzwojenia należy obliczyć na to narażenie lub przed nim ją zabezpieczyć. Izolacja między zwojowa najczęściej nie jest tak bardzo narażona, gdyż rozkład napięcia na niej jest zbliżony do liniowego. Środkami zabezpieczającymi są: uziemienie punktu zerowego, bezpośrednie lub przez ochronnik przepięciowy (uniemożliwia ono odbicie fali w punkcie zerowym).

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki znamionowe »

    Zwiększona wilgotność powietrza, przy której następuje przejściowe lub długotrwałe przekraczanie punktu rosy otaczającego powietrza, wymaga stosowania izolacji specjalnej, niewrażliwej na działanie wilgoci i umożliwiającej zmniejszenie wartości bezpiecznej. Często do spełnienia tego wymagania prowadzi nasycenie izolacji odpowiednimi lakierami izolacyjnymi. W odniesieniu do maszyny zainstalowanej na stałe w mokrym pomieszczeniu, należy postawić wytwórcy odpowiednie wymagania. Wymagania takie stawia się również w odniesieniu do silników, które mają pracować w strefach tropikalnych, gdzie oprócz wilgotności działają jeszcze bardzo wysokie temperatury oraz zachodzi możliwość uszkodzenia spowodowana przez faunę podzwrotnikową.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Opisy grawerowane »

    Na ogół człon zabezpieczający ma stałą czasową mniejszą w porównaniu z zabezpieczonym silnikiem o jeden rząd wielkości, szybciej się nagrzewa niż silniki i raptowniej niż on stygnie. Ta pozorna wada jest w rzeczywistości zaletą, powoduje wprawdzie odłączenie silnika od sieci przed osiągnięciem dopuszczalnej temperatury nagrzewania, zapewnia jednak jednocześnie krótki czas oczekiwania na skutek szybszego stygnięcia organu zabezpieczającego i gotowości silnika do ponownego włączenia po stosunkowo krótkiej przerwie.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Karuzela dla koni »

    Długość czasu wyzwalania zwykłych zabezpieczeń termicznych określa się wartością ciepła wydzielanego przez prąd. Ciepło to jest proporcjonalne do kwadratu natężenia prądu, a przy zmiennym obciążeniu do kwadratu średniej wartości natężenia prądu. Pracę zabezpieczenia najlepiej określa jego charakterystyka prądowo czasowa. Przedstawia ona czas zadziałania w funkcji stosunku prądów. Czas wyzwalania przez prąd o określonej wartości przyrządu zimnego jest dłuższy niż czas wyzwalania przyrządu o temperaturze roboczej. Otrzymuje się więc dwie związane ze sobą charakterystyki wyzwalania, które należy stosować odpowiednio do temperatury przyrządu. Krzywe wykreśla się w łatwej do odczytania skali logarytmicznej. W celu umożliwienia rozpatrywania krzywej o zależności liniowej (np. charakterystyki rozruchowej silnika) w odniesieniu do kwadratowej charakterystyki prądowo-czasowej zabezpieczenia — (np. dla sprawdzenia, czy urządzenie zabezpieczające nadaje się do rozruchu silnika) — charakterystykę rozruchową silnika należy zamienić na charakterystykę równoważną pod względem cieplnym.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 3 · 4 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Automatyka