Automatyka Podkategoria: Automatyka

« poprzednia strona · 4
  • Falowniki Lenze »

    Bezpiecznik nie stanowi dokładnego zabezpieczenia silnika, zwłaszcza że jego prądy zadziałania tworzą pasmo rozrzutu (dopuszczalne przez VDE) w zakresie ±50%. Tak zwane bezpieczniki o działaniu opóźnionym są na ogół korzystniejsze, nie mogą jednak zadowalać w zakresie małych przeciążeń, gdyż umożliwiają również rozruch.
    Do wad bezpieczników topikowych należy poza tym powodowanie przez nie błędnych wielobiegunowych wyłączeń, długich przerw w ruchu (na ich wymianę) oraz dużych bieżących kosztów ich wymiany. Zalety ich ujawniają się przy ochronie od zwarć. Szczególnie korzystne są przy tym tzw. wkładki wielkiej mocy o krótkim czasie zadziałania ok. 2-5 ms, które ograniczają prąd i dlatego mogą przejąć w sposób zadowalający ochronę łączników silnikowych nie odpornych na zwarcia jako zabezpieczenie zgrubne.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Lenze »

    Wszystkie przyrządy zabezpieczające, bez względu na charakterystykę wyzwalania, reagują tylko na natężenie prądu, a nie na wydzielane przez ten prąd i gromadzące się w nich ciepło. Nie spełniają więc one najważniejszych podstawowych warunków cieplnej ochrony silnika. Ze względu na wysoki współczynnik trzymania tych przyrządów ich najmniejsza wartość nastawcza jest duża — leży ona daleko ponad dopuszczalną przeciążalnością silnika. Nie wchodzą więc one w rachubę jako cieplne zabezpieczenie silnika, natomiast są niezbędne jako szybkie elementy wyzwalające do ochrony przed zwarciem przy zakresie nastawienia w połączeniu z wyzwalaczami termicznymi.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki LG »

    Zabezpieczenie silnika może zapewnić tylko przyrząd zabezpieczający, który nagrzewa się równocześnie i w tych samych warunkach co silnik. Udaje się ono tylko do pewnego stopnia, z powodu ograniczonych możliwości dopasowania znanych obecnie przyrządów. Spośród wielu możliwych rozwiązań przyrządu zabezpieczającego element bimetaliczny wyróżnia się własnościami szczególnie dogodnymi pod względem nastawiania, dopasowania i działania. Pasek bimetaliczny nagrzewa się ciepłem pochodzącym od prądu silnika przepływającego albo bezpośrednio przez bimetal albo pośrednio przez skrętkę grzejną. Skrętkę tę najczęściej przyłącza się do wtórnego uzwojenia przekładnika prądowego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory »

    Działanie termicznego członu zabezpieczającego przedstawia charakterystyka prądów o czasowa. Im większy jest prąd I w obwodzie lub stosunek prądów tym krótsze są czasy wyzwalania r, gdyż tym szybciej nagrzewa się zarówno silnik, jak i człon zabezpieczający. Strzałka wygięcia się paska bimetalicznego pod wpływem prądu odpowiada temperaturze nagrzania paska. Człon zabezpieczający pracuje zatem w zależności od temperatury. Pasek bimetaliczny dobrany na odpowiedni zakres temperatur, daje możność dokładnego dopasowania (na odpowiedniej podziałce) prądu znamionowego silnika do zabezpieczenia przez zmniejszenie lub powiększenie przesunięcia wyzwalającego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep falowniki Lenze »

    Za pomocą członów termicznych wbudowanych w obwód prądowy nie można uchwycić temperatur występujących w określonych punktach niejednorodnego z natury kadłuba silnika; człony te reagują tylko na średnie nagrzanie całego silnika. Wyznaczenia temperatur w określonych, szczególnie narażonych punktach uzwojenia i rdzenia, tzw. punktach najgorętszych, które określają trwałość całej maszyny, można dokonać tylko za pomocą termometrów, czujników temperaturowych, termoelementów i podobnych urządzeń, wbudowywanych wprost w uzwojenia fazowe, połączenia czołowe, żłobki i kanały powietrzne.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Napędy prądu stałego »

    Urządzenia zabezpieczające najbardziej się nadają do bieżącej kontroli temperatur dużych maszyn; umożliwiają one co najwyżej sygnalizację zbyt wysokiej temperatury nagrzania i konieczność wprowadzenia środków zapobiegających.
    Nie umożliwiają one uzyskania samoczynnego zabezpieczenia silnika. Do małych silników buduje się puszki pomiarowe i łączniki zatrzaskowe z bimetalem, które mogą wykonywać łączenia i za pomocą których można zamykać zestyki, sterując organami wyzwalającymi i powodując odłączenie silnika.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Nowością techniczną jest zastosowanie w postaci czujników temperatury — oporników półprzewodnikowych o wymiarach tak małych, że można je swobodnie wbudowywać również w uzwojenia małych maszyn, zapewniając tym pomiar wahań temperatury praktycznie bezzwłoczny. Przy dostatecznej liczbie punktów pomiarowych można faktycznie uzyskać odzwierciedlenie cieplne. Blok pomiarowy układu mostkowego umieszczony poza silnikiem, zawiera człon wyzwalający, nadający urządzeniu również charakter przyrządu zabezpieczającego. Wytwórcy nazywają takie urządzenia nie bez słuszności pełnym zabezpieczeniem silnika. W ten sposób co najmniej wskazano drogę do uzyskania takiego zabezpieczenia i rozwiązania problemu ochrony cieplnej, zwłaszcza silników do pracy przerywanej.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie Motovario »

    Przy zakłóceniu w urządzeniu elektrycznym należy odłączać od wspólnej sieci tylko część narażoną; pozostałe obwody powinny dalej pracować bez przerwy. Zabezpieczenie silnika jako całość powinno pracować wybiorczo z innymi obwodami tego samego urządzenia rozdzielczego. Wymaganie to obowiązuje poszczególne elementy przyrządu zabezpieczającego silnik tylko w zakresie ich działania. Każdy z nich dokładnie obejmuje przynależny mu zakres działania, nie reaguje więc na zakłócenia, należące do zadań innego członu zabezpieczającego. Jest to konieczny warunek osiągnięcia zabezpieczenia silnika w całym zakresie przeciążeń, tj. od małych, lecz długotrwałych przeciążeń prądowych, aż do pełnego zwarcia — z całkowitą niezawodnością i zapewnieniem właściwych czasów zadziałania.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przemienniki częstotliwości »

    Wyzwalacza bimetalicznego nie można używać przy zwarciu — przeciwnie, czułe paski bimetaliczne należy zabezpieczać przed skutkami zwarcia. Zadanie to spełnia wyzwalacz szybki, który odłącza silnik od sieci w razie zwarcia w ciągu ok. 0, 03 s. Zabezpieczenia przeciwzwarciowego w żadnym razie nie można pominąć przy doborze przyrządów łączeniowych i ochrony przed przeciążeniem. Zastosowanie tych zabezpieczeń do silników niskonapięciowych małej mocy najczęściej nie napotyka na trudności, gdyż między siłownią a miejscem zainstalowania silnika występują znaczne reaktancje (w postaci transformatorów, dławików, linii napowietrznych), które ograniczają prąd zwarciowy do wartości bezpiecznej. Jeżeli mimo to prąd zwarciowy jest jeszcze zbyt duży, to należy zastosować zabezpieczenie zgrubne, które można dobrać według danych. wytwórni. Do większych silników niskonapięciowych i do silników wysokonapięciowych przyrządy łączeniowe należy dobierać nie tylko na prąd znamionowy, lecz również na prąd zwarciowy — należy sprawdzić, czy wyzwalacz bimetaliczny jest dostatecznie zabezpieczony przez szybkie urządzenie wyzwalające.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory kątowe »

    Do określenia wielkości obu rodzajów oporników służą w głównych zarysach te same kryteria. Wyjątek stanowi uwzględnienie różnych temperatur granicznych.
    Według przepisu VDE 0655 temperatury te przy temperaturze otoczenia 35°C wynoszą:
    — w odniesieniu do samych oporników — temperatura powietrza wylotowego 200°C a temperatura obudowy 150°C
    — w odniesieniu do przyrządów łączeniowych z wbudowanymi opornikami
    — temperatura powietrza wylotowego 175°C i temperatura obudowy 125°C. Do oznaczenia wielkości oporników (przestrzennych i fizycznych) konieczne jest
    określenie dużej liczby czynników. Z częścią techniki napędowej, obejmującą oporniki powinien się również zapoznać inżynier projektant, do którego zadań należy projektowanie napędu elektrycznego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory ślimakowe »

    Oporniki nastawcze zawierają elementy oporowe na obciążenie długotrwałe. Różnice konstrukcyjne występują między opornikami nastawczymi napięcia prądnic a opornikami nastawczymi prędkości obrotowej silników.
    Oporniki nastawcze napięcia mają układy styków na małe natężenia prądu z dużą liczbą stopni — opornik nastawczy układu Leonarda może np. mieć 300 stopni.
    Oporniki nastawcze prędkości obrotowej do regulacji prędkości obrotowej przy prądzie stałym zawierają urządzenia stykowe na natężenie prądu poniżej 600 A.
    Rozruszniki nastawcze zawierają urządzenia stykowe, obejmujące zarówno rozruch, jak i regulację prędkości obrotowej.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty »

    Do małych natężeń prądu stosuje się oporniki nawinięte taśmą lub drutem oporowym i swobodnie zawieszone skrętki z drutu, do dużych prądów elementy z żeliwa szarego i tłoczone siatki z blachy. Elementy oporowe z żeliwa szarego, połączone między sobą szeregowo, nadają się szczególnie do obciążeń krótkotrwałych. Oporniki odporne na wstrząsy i przystosowane do wszystkich rodzajów obciążeń wykonuje się z siatek z blachy, łączonych z sobą szeregowo i powiązanych za pomocą spawania punktowego.
    Zasadniczy wpływ na wymiarowanie oporników mają rodzaje ochrony uwzględniające odprowadzenie ciepła. Przemysł produkuje standaryzowane oporniki konstrukcji otwartej, chronionej i zamkniętej. Stopień ochrony określają wpływy otoczenia, miejsce zainstalowania oraz rodzaj obciążenia opornika.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki z napisami »

    Oddawanie ciepła z elementu oporowego do otoczenia następuje przez konwekcję (ruch powietrza wokół źródła ciepła) i przez promieniowanie (najczęściej w ograniczonym zakresie). Wewnątrz zamkniętej obudowy między korpusami elementów oporowych a ścianką obudowy odbywa się oddawanie ciepła przez przewodnictwo cieplne. Dogodne właściwości konwekcyjne mają oporniki otwarte oraz oporniki z pełnymi bocznymi osłonami z blachy. Dodatkowa, konstrukcyjnie dobrze rozwiązana ochrona kroploszczelna, pogarsza własności cieplne tylko o ok. 10%. W praktyce tylko rzadko stopień ochrony okazuje się niedostateczny przy pracy przerywanej i ciągłej. Wysokiego stopnia ochrony nie zaleca się również do krajów tropikalnych, w których nieskrępowane oddawanie ciepła jest szczególnie ważne. Wysokie stopnie ochrony należy stosować przy możliwości działania wody i pyłu.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Mech Project - Automatyka przemysłowa »

    W serwisie Mech Project jest zamieszczona konkurencyjna oferta firmy produkcyjnej trudniącej się projektowaniem linii produkcyjnych. W szeroki skład oferty firmy Mechproject wchodzi fachowa automatyzacja procesów produkcyjnych oraz audyt procesów produkcji. Mamy wieloletnie doświadczenie w w dziedzinie automatyki przemysłowej. Maszyny zrealizowane dzięki Mech Project charakteryzują się bardzo wysoką jakością i doskonałą funkcjonalnością. Korzystając z oferty firmy Mech Project możesz mieć gwarancję że współpracujesz z doświadczonymi profesjonalistami. Więcej informacji o firmie MechProject znajdziesz na naszej witrynie internetowej.

    Data dodania: 13 09 2017 · szczegóły wpisu »
  • Koła zębate i inne części maszyn : Polmech »

    Firma Polmech to przede wszystkim nowoczesne rozwiązania mechaniczne dla branży przemysłowej. Elementy i części maszyn powinny stawiać na wytrzymałość materiałów. Dzięki sprawdzonym produktom od europejskich producentów jesteśmy w stanie zapewnić dla Państwa wysokiej jakości listwy zębate, koła pasowe oraz wiele innych części do maszyn wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Odwiedź naszą stronę internetową i sprawdź ceny. Dowiedz się więcej i postaw na solidne rozwiązania. Zamów już teraz. Zapraszamy!

    Data dodania: 06 04 2020 · szczegóły wpisu »
  • Podest nożycowy, platformy hydrauliczne »

    Podest nożycowy, platformy hydrauliczne, dźwigniki i podnośniki znajdziesz w ofercie firmy 5M- Lift - producenta dźwigników i podnośników wysokiej jakości. W ofercie firmy z Warszawy znajdziesz platformy przeładunkowe, podest nożycowy, platformy hydrauliczne, stoły, podnośniki nożycowe. Zajrzyj na stronę www i skontaktuj się z handlowcem - poznaj więcej szczegółów odnośnie oferty firmy 5M-Lift z Warszawy, województwa mazowieckiego! Firma o nazwie 5M-Lift - producent dźwigników i podnośników serdecznie zaprasza do kontaktu!

    Data dodania: 26 06 2020 · szczegóły wpisu »
  • Prefabrykacja szaf sterowniczych pomorskie »

    Prefabrykacja szaf sterowniczych pomorskie to główna specjalizacja firmy zajmującej się rozwiązaniami automatyki przemysłowej. Firma Cim-el ze Skwieraw, bo o niej mowa, serdecznie zaprasza Państwa do kontaktu i do poznania pełnej oferty, w której znaleźć można usługi takie jak: prefabrykacja szaf sterowniczych pomorskie, automatyzacja procesów produkcyjnych, programowanie maszyn i inne. Pełna oferta firmy Cim-el ze Skwieraw (województwo pomorskie) znajduje się na stronie internetowej - zajrzyj tam i poznaj szczegóły!

    Data dodania: 06 08 2020 · szczegóły wpisu »
  • Automatyka przemysłowa - komponenty online »

    Gdzie znaleźć dobre komponenty do pneumatyki i automatyki przemysłowej? Odpowiedź jest prosta. Sprawdź ofertę sklepu internetowego GP Elektro- Automatic. Innowacyjne rozwiązania dla branży, które z pewnością pomogą Ci osiągnąć cel zwiększenia efektywności pracy maszyn i całej firmy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego już teraz. Postaw na sprawdzone komponenty od profesjonalnych marek Siemens, Telco, Norgren, Omron czy Honeywell. Skorzystaj z szerokiej oferty producentów w jednym miejscu - naszym sklepie internetowym!

    Data dodania: 30 10 2020 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie mechaniczne - STM POLSKA »

    STM Polska oferuje przekładnie mechaniczne, motoreduktory, koła zębate falowniki i wiele innych nieodzownych w przemyśle urządzeń, zarówno jeżeli chodzi o produkcję (przemysł spożywczy, motoryzacyjny, farmaceutyczny), jak i wydobywczy i metalurgiczny. STM Polska jest oficjalnym dystrybutorem motoreduktorów AC-Motoren oraz Siemens, w swojej szerokiej ofercie posiada również części zamienne do urządzeń obecnych w ofercie. STM Polska dysponuje ponadto godnym podziwu parkiem maszynowym do obróbki skrawania.

    Data dodania: 02 04 2021 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 4

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Automatyka