Falowniki Hitachi

Falowniki Hitachi Opóźnione wyzwalanie podnapięciowe stosuje się we wszystkich napędach, które nie powinny się wyłączać z ruchu przy krótkiej, trwającej wiele sekund przerwie w zasilaniu, np. w maszynach roboczych o dużym momencie zamachowym, bez znaczniejszego spadku prędkości obrotowej.
Silniki asynchroniczne klatkowe i maszyny synchroniczne z klatką tłumiącą są bardziej odpowiednie do takich napędów niż silniki pierścieniowe i maszyny synchroniczne bez odpowiednio skutecznej klatki rozruchowej, które gdy raz wypadną z ruchu, wymagają na nowo przeprowadzania rozruchu lub synchronizacji. Silniki asynchroniczne klatkowe i maszyny synchroniczne z samoczynnym rozruchem powodują przy powrocie napięcia tylko krótkotrwałe uderzenie prądu.

Szczegóły strony www.falownik.info.pl:

Podlinkuj stronę www.falownik.info.pl:

Falowniki Hitachi

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 16 Odwiedziny googlebot 54

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Nagrzewnice »

    Planujesz kupić oryginalne wentylatory? Interesują Cię współczesne nagrzewnice? Trafiłeś wspaniale. Przedsiębiorstwo KONWEKTOR ŚLĄSK Sp. z o.o. Zajmuje się się sprzedażą wszelakiego rodzaju wentylatorów a także nagrzewnic. Doradzimy Ci jak wybrać przydatny sprzęt dobrze dopasowany do Twoich potrzeb. W naszej ofercie znajdują się między innymi wentylatory promieniowe, wentylatory dachowe, a dodatkowo nagrzewnice parowe czy też nagrzewnice wodne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną propozycją znajdującą się na internetowej witrynie firmowej.

    Data dodania: 12 12 2011 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Bezwzględnie najczęstszą przyczyną zakłóceń jest nagrzanie silnika do zbyt wysokiej temperatury, które w zależności od stopnia i prędkości rozgrzewania się jego kadłuba prowadzi do powolnego lub nagłego zniszczenia izolacji uzwojeń. Nagrzewanie się silnika przy pracy powstaje w rdzeniu wskutek strat wiroprądowych i histerezowych, jak również strat wywołanych przez prąd obciążenia na rezystancji uzwojeń oraz przez tarcie w łożyskach i o powietrze. Straty wskutek tarcia, jak również straty magnetyczne są w przybliżeniu stałe, natomiast straty w uzwojeniach są wprost proporcjonalne do kwadratu pobieranego prądu, zależą więc od obciążenia. Silnik należy więc dobrać tak, żeby się zbytnio nie nagrzewał w zamierzonych warunkach roboczych.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki sklep »

    Uzwojenia silników wysokonapięciowych jako przyłączane bezpośrednio (nie przez transformatory wielouzwojeniowe) do linii napowietrznej mogą być narażone na działanie fal wędrownych pochodzenia atmosferycznego o bardzo wysokim napięciu i stromym czole. Przez odbicie na wejściu do uzwojenia stojana silnika może wystąpić dodatkowe podwyższenie napięcia, które zagraża zwojom wejściowym. Dalsze podwyższenie napięcia następuje przez odbicie fali na nieuziemionym punkcie zerowym uzwojenia, które przy powrocie odbitej fali powoduje nowe, dodatkowe narażenie całego uzwojenia stojana. Izolację uzwojenia należy obliczyć na to narażenie lub przed nim ją zabezpieczyć. Izolacja między zwojowa najczęściej nie jest tak bardzo narażona, gdyż rozkład napięcia na niej jest zbliżony do liniowego. Środkami zabezpieczającymi są: uziemienie punktu zerowego, bezpośrednie lub przez ochronnik przepięciowy (uniemożliwia ono odbicie fali w punkcie zerowym).

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki LG »

    Zabezpieczenie silnika może zapewnić tylko przyrząd zabezpieczający, który nagrzewa się równocześnie i w tych samych warunkach co silnik. Udaje się ono tylko do pewnego stopnia, z powodu ograniczonych możliwości dopasowania znanych obecnie przyrządów. Spośród wielu możliwych rozwiązań przyrządu zabezpieczającego element bimetaliczny wyróżnia się własnościami szczególnie dogodnymi pod względem nastawiania, dopasowania i działania. Pasek bimetaliczny nagrzewa się ciepłem pochodzącym od prądu silnika przepływającego albo bezpośrednio przez bimetal albo pośrednio przez skrętkę grzejną. Skrętkę tę najczęściej przyłącza się do wtórnego uzwojenia przekładnika prądowego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory »

    Działanie termicznego członu zabezpieczającego przedstawia charakterystyka prądów o czasowa. Im większy jest prąd I w obwodzie lub stosunek prądów tym krótsze są czasy wyzwalania r, gdyż tym szybciej nagrzewa się zarówno silnik, jak i człon zabezpieczający. Strzałka wygięcia się paska bimetalicznego pod wpływem prądu odpowiada temperaturze nagrzania paska. Człon zabezpieczający pracuje zatem w zależności od temperatury. Pasek bimetaliczny dobrany na odpowiedni zakres temperatur, daje możność dokładnego dopasowania (na odpowiedniej podziałce) prądu znamionowego silnika do zabezpieczenia przez zmniejszenie lub powiększenie przesunięcia wyzwalającego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty »

    Do małych natężeń prądu stosuje się oporniki nawinięte taśmą lub drutem oporowym i swobodnie zawieszone skrętki z drutu, do dużych prądów elementy z żeliwa szarego i tłoczone siatki z blachy. Elementy oporowe z żeliwa szarego, połączone między sobą szeregowo, nadają się szczególnie do obciążeń krótkotrwałych. Oporniki odporne na wstrząsy i przystosowane do wszystkich rodzajów obciążeń wykonuje się z siatek z blachy, łączonych z sobą szeregowo i powiązanych za pomocą spawania punktowego.
    Zasadniczy wpływ na wymiarowanie oporników mają rodzaje ochrony uwzględniające odprowadzenie ciepła. Przemysł produkuje standaryzowane oporniki konstrukcji otwartej, chronionej i zamkniętej. Stopień ochrony określają wpływy otoczenia, miejsce zainstalowania oraz rodzaj obciążenia opornika.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »