Falowniki Siemens

Falowniki Siemens Zabezpieczenie podnapięciowe jest zabezpieczeniem nie silnika (we właściwym znaczeniu), lecz raczej zakładu i urządzeń przed skutkami zaniku napięcia i jako takie należy rozpatrywać jego stosowanie i działanie. Nie można więc ustalać sztywnych reguł co do doboru i stosowania tego zabezpieczenia, a rozwiązania zabezpieczeń poszczególnych układów mogą służyć tylko za przykład.
Zabezpieczeń podnapięciowych nie stosuje się w urządzeniach o dużej liczbie małych silników, np. w obrabiarkach, gdy ich jednoczesny rozruch po powrocie napięcia nie wywołuje ani zbyt dużego spadku napięcia, ani niebezpieczeństwa dla robotników.

Szczegóły strony www.falownik.org:

Podlinkuj stronę www.falownik.org:

Falowniki Siemens

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 14 Odwiedziny googlebot 53

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Bramy Garażowe »

    Jak każda ceniąca się organizacja dbamy o jak wysoką jakość. Usługi, które podajemy są wytwarzane stosownie z rozlicznymi wymogami tak lokalnymi jak i europejskimi co da się stwierdzić na szczególnych oznaczeniach, umieszczonych na lokalnych artykułach. Kroczymy do tego, aby miejscowe zobowiązania dostrajać do wszelkiego rodzaju oczekiwań lokalnych kontrahentów. Oferujemy wszechstronne usługi, radzimy w doborze, produkujemy a potem montujemy. Takie połączenie skutkuje, że nasi użytkownicy odbierają pełnowartościowy produkt wespół z kompetentną obsługą.

    Data dodania: 17 11 2011 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Hitachi »

    Opóźnione wyzwalanie podnapięciowe stosuje się we wszystkich napędach, które nie powinny się wyłączać z ruchu przy krótkiej, trwającej wiele sekund przerwie w zasilaniu, np. w maszynach roboczych o dużym momencie zamachowym, bez znaczniejszego spadku prędkości obrotowej.
    Silniki asynchroniczne klatkowe i maszyny synchroniczne z klatką tłumiącą są bardziej odpowiednie do takich napędów niż silniki pierścieniowe i maszyny synchroniczne bez odpowiednio skutecznej klatki rozruchowej, które gdy raz wypadną z ruchu, wymagają na nowo przeprowadzania rozruchu lub synchronizacji. Silniki asynchroniczne klatkowe i maszyny synchroniczne z samoczynnym rozruchem powodują przy powrocie napięcia tylko krótkotrwałe uderzenie prądu.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory »

    Działanie termicznego członu zabezpieczającego przedstawia charakterystyka prądów o czasowa. Im większy jest prąd I w obwodzie lub stosunek prądów tym krótsze są czasy wyzwalania r, gdyż tym szybciej nagrzewa się zarówno silnik, jak i człon zabezpieczający. Strzałka wygięcia się paska bimetalicznego pod wpływem prądu odpowiada temperaturze nagrzania paska. Człon zabezpieczający pracuje zatem w zależności od temperatury. Pasek bimetaliczny dobrany na odpowiedni zakres temperatur, daje możność dokładnego dopasowania (na odpowiedniej podziałce) prądu znamionowego silnika do zabezpieczenia przez zmniejszenie lub powiększenie przesunięcia wyzwalającego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Nowością techniczną jest zastosowanie w postaci czujników temperatury — oporników półprzewodnikowych o wymiarach tak małych, że można je swobodnie wbudowywać również w uzwojenia małych maszyn, zapewniając tym pomiar wahań temperatury praktycznie bezzwłoczny. Przy dostatecznej liczbie punktów pomiarowych można faktycznie uzyskać odzwierciedlenie cieplne. Blok pomiarowy układu mostkowego umieszczony poza silnikiem, zawiera człon wyzwalający, nadający urządzeniu również charakter przyrządu zabezpieczającego. Wytwórcy nazywają takie urządzenia nie bez słuszności pełnym zabezpieczeniem silnika. W ten sposób co najmniej wskazano drogę do uzyskania takiego zabezpieczenia i rozwiązania problemu ochrony cieplnej, zwłaszcza silników do pracy przerywanej.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie Motovario »

    Przy zakłóceniu w urządzeniu elektrycznym należy odłączać od wspólnej sieci tylko część narażoną; pozostałe obwody powinny dalej pracować bez przerwy. Zabezpieczenie silnika jako całość powinno pracować wybiorczo z innymi obwodami tego samego urządzenia rozdzielczego. Wymaganie to obowiązuje poszczególne elementy przyrządu zabezpieczającego silnik tylko w zakresie ich działania. Każdy z nich dokładnie obejmuje przynależny mu zakres działania, nie reaguje więc na zakłócenia, należące do zadań innego członu zabezpieczającego. Jest to konieczny warunek osiągnięcia zabezpieczenia silnika w całym zakresie przeciążeń, tj. od małych, lecz długotrwałych przeciążeń prądowych, aż do pełnego zwarcia — z całkowitą niezawodnością i zapewnieniem właściwych czasów zadziałania.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory ślimakowe »

    Oporniki nastawcze zawierają elementy oporowe na obciążenie długotrwałe. Różnice konstrukcyjne występują między opornikami nastawczymi napięcia prądnic a opornikami nastawczymi prędkości obrotowej silników.
    Oporniki nastawcze napięcia mają układy styków na małe natężenia prądu z dużą liczbą stopni — opornik nastawczy układu Leonarda może np. mieć 300 stopni.
    Oporniki nastawcze prędkości obrotowej do regulacji prędkości obrotowej przy prądzie stałym zawierają urządzenia stykowe na natężenie prądu poniżej 600 A.
    Rozruszniki nastawcze zawierają urządzenia stykowe, obejmujące zarówno rozruch, jak i regulację prędkości obrotowej.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »