Strony związane z hasłem 'falowniki':

1 · 2 · następna strona »
  • Wentylatory dachowe »

    Na stronie działa sklep internetowy firmy ZAWEX, zajmującej się wentylacją. Znaczące miejsce w ofercie przedstawianego sklepu zajmuje rekuperator. Oferta obejmuje nagrzewnice wodne, umieszczane w większych obiektach, np. halach. Specjalnością sklepu są wentylatory dachowe, kominowe i inne. Omawiana oferta wzbogacona jest o urządzenia, takie jak odpylacze workowe. Znajdą tu Państwo bogaty asortyment akcesoriów związanych z wentylacją, np. żaluzji. W sklepie organizowane są atrakcyjne promocje, z którymi zapoznamy się na stronie.

    Data dodania: 16 11 2011 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Bezwzględnie najczęstszą przyczyną zakłóceń jest nagrzanie silnika do zbyt wysokiej temperatury, które w zależności od stopnia i prędkości rozgrzewania się jego kadłuba prowadzi do powolnego lub nagłego zniszczenia izolacji uzwojeń. Nagrzewanie się silnika przy pracy powstaje w rdzeniu wskutek strat wiroprądowych i histerezowych, jak również strat wywołanych przez prąd obciążenia na rezystancji uzwojeń oraz przez tarcie w łożyskach i o powietrze. Straty wskutek tarcia, jak również straty magnetyczne są w przybliżeniu stałe, natomiast straty w uzwojeniach są wprost proporcjonalne do kwadratu pobieranego prądu, zależą więc od obciążenia. Silnik należy więc dobrać tak, żeby się zbytnio nie nagrzewał w zamierzonych warunkach roboczych.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Silnik do pracy ciągłej przy prądzie znamionowym osiąga dopuszczalny, przyrost temperatury w czasie zależnym od jego cieplnej stałej czasowej; przyrost ten następnie utrzymuje się dzięki równowadze termicznej.
    Można by więc wyciągnąć wniosek, że silnik prawidłowo dobrany do rozpatrywanych warunków roboczych i odpowiednio zwymiarowany nie wymaga zabezpieczenia przed przeciążeniem, gdyż nie może się nagrzać nadmiernie. Wniosek ten jest jednak niesłuszny, gdyż każde zwiększenie momentu, wymaganego przez maszynę roboczą, powoduje odpowiednie zwiększenie mocy pobieranej przez silnik, a wraz z nią zwiększenie prądu; ten sam skutek daje obniżenie napięcia zasilającego. Również przerwanie jednego z fazowych przewodów zasilających, np. przy przepaleniu się bezpiecznika w jednej fazie może spowodować dalsze jednofazowe zasilanie silnika i niedopuszczalne jego nagrzewanie. Również powiększanie liczby rozruchów silników klatkowych może doprowadzić do podwyższenia temperatury do poziomu niedopuszczalnego przy termicznym wyzyskaniu silnika elektrycznego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Przy rozruchach, hamowaniach i nawrotach występują dodatkowe przeciążenia, wywołane przez prądy znacznie powiększone w tych stanach przejściowych.
    Przy hamowaniu przeciwprądowym wydziela się trzykrotnie większa ilość ciepła niż przy rozruchu, a przy pełnym nawrocie czterokrotnie większa, gdyż składa się na nią ciepło wydzielane przy rozruchu i ciepło wydzielane przy hamowaniu przeciwprądowym. Zarówno przy pełnym nawrocie jak i przy hamowaniu przeciwprądowym konieczne jest staranne dopasowanie zabezpieczeń termicznych do najbardziej niekorzystnego cyklu roboczego i do liczby cykli.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep z przekładniami »

    W razie jakichkolwiek niemożności uniknięcia impulsowania należy je potraktować jako proces roboczy, uwzględniając je w obliczeniach i przy konstrukcji. W żadnym razie nie należy uznawać za proces roboczy jeszcze ostrzejszego w skutkach odhamowywania — przez wielokrotne, często powtarzane przyłączanie silnika do sieci — zahamowanych napędów, np. młynów przeładowanych lub zahamowanych przez bryły mielonego materiału. Odhamowywania tego należy unikać pod groźbą spowodowania uszkodzeń uzwojeń i rdzenia.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Danfoss »

    Nad doborem i działaniem środków zabezpieczających silnik przed skutkami biegu jednofazowego już od lat trwa wciąż ożywiona dyskusja. Prąd w obu nieuszkodzonych doprowadzeniach nie przekracza 1, 5-2-krotnej wartości prądu znamionowego; nie można więc do zabezpieczenia silnika stosować bezpieczników topikowych. Warunkom zakłócenia nie odpowiada również przekaźnik napięciowy zwrotny o normalnej charakterystyce, gdyż przy biegu jednofazowym — zwłaszcza silnika o punkcie zerowym połączonym z przewodem zerowym — występuje tylko nieznaczne zniekształcenie trójkąta napięć. Przekaźniki nad prądowe, we wszystkich trzech fazach o bardzo małym stosunku zadziałania do pewnego stopnia zabezpieczają przed skutkami tego zakłócenia. Podobny skutek można osiągnąć za pomocą dokładnie nastawionych wyzwalaczy bimetalowych, podgrzewanych bezpośrednio i przyłączonych do normalnych przekładników prądowych.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Vacon »

    Robocze wahania napięcia sieciowego w umiarkowanym zakresie, występujące przy zmiennym obciążeniu sieci, nie mają wpływu na pracę silnika. Przepisy dopuszczają wahania napięcia w sieci do ±5%. Obniżenie napięcia zasilającego powoduje przy niezmiennym poborze mocy mechanicznej zwiększenie natężenia prądu, a wraz z nim intensywniejsze nagrzewanie, które trzeba kontrolować przez termiczne człony zabezpieczające. Wraz z napięciem maleje również moment obrotowy silnika: synchronicznego liniowo, a asynchronicznego proporcjonalnie do kwadratu napięcia. Czas wybiegu ulega zmniejszeniu przy wzroście momentu obciążenia, a zwiększeniu przy wzroście momentu zamachowego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników »

    Różnym narażeniom można zapobiec przez zastosowanie porządnego zabezpieczenia podnapięciowego, które odłącza silnik, działając albo bez opóźnienia czasowego albo z opóźnieniem stałym lub nastawnym. Zabezpieczenie takie jest możliwe tylko przy stosowaniu zapadkowych wyłączników samoczynnych. Stycznik wzbudzany napięciem sieci, odpada przy zaniku napięcia. Od wzbudzają się również elektromagnesy wyzwalaczy zanikowych, często spotykane w połączeniu z małymi wyłącznikami do zabezpieczania silników.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Hitachi »

    Opóźnione wyzwalanie podnapięciowe stosuje się we wszystkich napędach, które nie powinny się wyłączać z ruchu przy krótkiej, trwającej wiele sekund przerwie w zasilaniu, np. w maszynach roboczych o dużym momencie zamachowym, bez znaczniejszego spadku prędkości obrotowej.
    Silniki asynchroniczne klatkowe i maszyny synchroniczne z klatką tłumiącą są bardziej odpowiednie do takich napędów niż silniki pierścieniowe i maszyny synchroniczne bez odpowiednio skutecznej klatki rozruchowej, które gdy raz wypadną z ruchu, wymagają na nowo przeprowadzania rozruchu lub synchronizacji. Silniki asynchroniczne klatkowe i maszyny synchroniczne z samoczynnym rozruchem powodują przy powrocie napięcia tylko krótkotrwałe uderzenie prądu.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Siemens »

    Zabezpieczenie podnapięciowe jest zabezpieczeniem nie silnika (we właściwym znaczeniu), lecz raczej zakładu i urządzeń przed skutkami zaniku napięcia i jako takie należy rozpatrywać jego stosowanie i działanie. Nie można więc ustalać sztywnych reguł co do doboru i stosowania tego zabezpieczenia, a rozwiązania zabezpieczeń poszczególnych układów mogą służyć tylko za przykład.
    Zabezpieczeń podnapięciowych nie stosuje się w urządzeniach o dużej liczbie małych silników, np. w obrabiarkach, gdy ich jednoczesny rozruch po powrocie napięcia nie wywołuje ani zbyt dużego spadku napięcia, ani niebezpieczeństwa dla robotników.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki LG »

    Zwłoczne zabezpieczenia podnapięciowe stosuje się bardzo często ale z pewnymi ograniczeniami do maszyn o większej mocy i bardzo dużym znaczeniu dla ruchu, w celu uniemożliwienia ich odłączenia od sieci przy krótkotrwałym zaniku napięcia. Czas trwania ich opóźnienia nastawia się w zależności od rodzaju silnika i maszyny roboczej w zakresie 5 s. Do zgrubnego nastawienia, wystarcza wyzwalacz elektromagnetyczny, natomiast do dokładnego wyboru czasu lepsze jest zastosowanie przekaźnika podnapięciowego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Omron »

    Przyczyną przepięć jest zawsze zanikanie prądów indukcyjnych, przerywanych na skutek niestabilnego palenia się łuku (w zakresie krytycznym krzywej łuku) — po przejściu przez wartość zerową. Energia magnetyczna zmagazynowana w indukcyjnościach obwodu zamienia się na energię elektryczną; wyraża się to podwyższeniem napięcia wg wzoru. Z wzoru widać, że przepięcia są tym wyższe, im większa jest indukcyjność im mniejsza jest pojemność oraz że większy prąd (tylko w zakresie krytycznym) powoduje większe podwyższenie napięcia. Wpływ na wartość przepięć ma również prędkość przerywania prądu; nie jest przy tym obojętne, czy wyłącznik zabezpieczający silnik przerywa gwałtownie, czy pracuje łagodnie.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników »

    Nieruchomy i zasilany całym napięciem silnik o wirniku klatkowym lub o wirniku pierścieniowym zwartym poprzez opór rozruchowy (przy rozruchu lub zahamowaniu wirnika) zachowuje się przy odłączaniu jak dławik bez rdzenia. Działająca w nim indukcyjność jako skutek działania całego rozproszenia stojana i wirnika jest znacznie większa niż w silniku biegnącym pod obciążeniem. Istnieją w takim silniku warunki sprzyjające tworzeniu się wysokich przepięć. Przepięcia takie nie zdarzają się wprawdzie często, ale pochodzi to tylko stąd, że duże prądy rozruchowe, właściwe tym stanom, leżą poza zakresem krytycznym prądów i dlatego przerwa ich następuje tylko przy przejściu przez wartość zerową.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki sklep »

    Uzwojenia silników wysokonapięciowych jako przyłączane bezpośrednio (nie przez transformatory wielouzwojeniowe) do linii napowietrznej mogą być narażone na działanie fal wędrownych pochodzenia atmosferycznego o bardzo wysokim napięciu i stromym czole. Przez odbicie na wejściu do uzwojenia stojana silnika może wystąpić dodatkowe podwyższenie napięcia, które zagraża zwojom wejściowym. Dalsze podwyższenie napięcia następuje przez odbicie fali na nieuziemionym punkcie zerowym uzwojenia, które przy powrocie odbitej fali powoduje nowe, dodatkowe narażenie całego uzwojenia stojana. Izolację uzwojenia należy obliczyć na to narażenie lub przed nim ją zabezpieczyć. Izolacja między zwojowa najczęściej nie jest tak bardzo narażona, gdyż rozkład napięcia na niej jest zbliżony do liniowego. Środkami zabezpieczającymi są: uziemienie punktu zerowego, bezpośrednie lub przez ochronnik przepięciowy (uniemożliwia ono odbicie fali w punkcie zerowym).

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Lenze »

    Bezpiecznik nie stanowi dokładnego zabezpieczenia silnika, zwłaszcza że jego prądy zadziałania tworzą pasmo rozrzutu (dopuszczalne przez VDE) w zakresie ±50%. Tak zwane bezpieczniki o działaniu opóźnionym są na ogół korzystniejsze, nie mogą jednak zadowalać w zakresie małych przeciążeń, gdyż umożliwiają również rozruch.
    Do wad bezpieczników topikowych należy poza tym powodowanie przez nie błędnych wielobiegunowych wyłączeń, długich przerw w ruchu (na ich wymianę) oraz dużych bieżących kosztów ich wymiany. Zalety ich ujawniają się przy ochronie od zwarć. Szczególnie korzystne są przy tym tzw. wkładki wielkiej mocy o krótkim czasie zadziałania ok. 2-5 ms, które ograniczają prąd i dlatego mogą przejąć w sposób zadowalający ochronę łączników silnikowych nie odpornych na zwarcia jako zabezpieczenie zgrubne.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Lenze »

    Wszystkie przyrządy zabezpieczające, bez względu na charakterystykę wyzwalania, reagują tylko na natężenie prądu, a nie na wydzielane przez ten prąd i gromadzące się w nich ciepło. Nie spełniają więc one najważniejszych podstawowych warunków cieplnej ochrony silnika. Ze względu na wysoki współczynnik trzymania tych przyrządów ich najmniejsza wartość nastawcza jest duża — leży ona daleko ponad dopuszczalną przeciążalnością silnika. Nie wchodzą więc one w rachubę jako cieplne zabezpieczenie silnika, natomiast są niezbędne jako szybkie elementy wyzwalające do ochrony przed zwarciem przy zakresie nastawienia w połączeniu z wyzwalaczami termicznymi.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki LG »

    Zabezpieczenie silnika może zapewnić tylko przyrząd zabezpieczający, który nagrzewa się równocześnie i w tych samych warunkach co silnik. Udaje się ono tylko do pewnego stopnia, z powodu ograniczonych możliwości dopasowania znanych obecnie przyrządów. Spośród wielu możliwych rozwiązań przyrządu zabezpieczającego element bimetaliczny wyróżnia się własnościami szczególnie dogodnymi pod względem nastawiania, dopasowania i działania. Pasek bimetaliczny nagrzewa się ciepłem pochodzącym od prądu silnika przepływającego albo bezpośrednio przez bimetal albo pośrednio przez skrętkę grzejną. Skrętkę tę najczęściej przyłącza się do wtórnego uzwojenia przekładnika prądowego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory »

    Działanie termicznego członu zabezpieczającego przedstawia charakterystyka prądów o czasowa. Im większy jest prąd I w obwodzie lub stosunek prądów tym krótsze są czasy wyzwalania r, gdyż tym szybciej nagrzewa się zarówno silnik, jak i człon zabezpieczający. Strzałka wygięcia się paska bimetalicznego pod wpływem prądu odpowiada temperaturze nagrzania paska. Człon zabezpieczający pracuje zatem w zależności od temperatury. Pasek bimetaliczny dobrany na odpowiedni zakres temperatur, daje możność dokładnego dopasowania (na odpowiedniej podziałce) prądu znamionowego silnika do zabezpieczenia przez zmniejszenie lub powiększenie przesunięcia wyzwalającego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep falowniki Lenze »

    Za pomocą członów termicznych wbudowanych w obwód prądowy nie można uchwycić temperatur występujących w określonych punktach niejednorodnego z natury kadłuba silnika; człony te reagują tylko na średnie nagrzanie całego silnika. Wyznaczenia temperatur w określonych, szczególnie narażonych punktach uzwojenia i rdzenia, tzw. punktach najgorętszych, które określają trwałość całej maszyny, można dokonać tylko za pomocą termometrów, czujników temperaturowych, termoelementów i podobnych urządzeń, wbudowywanych wprost w uzwojenia fazowe, połączenia czołowe, żłobki i kanały powietrzne.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Napędy prądu stałego »

    Urządzenia zabezpieczające najbardziej się nadają do bieżącej kontroli temperatur dużych maszyn; umożliwiają one co najwyżej sygnalizację zbyt wysokiej temperatury nagrzania i konieczność wprowadzenia środków zapobiegających.
    Nie umożliwiają one uzyskania samoczynnego zabezpieczenia silnika. Do małych silników buduje się puszki pomiarowe i łączniki zatrzaskowe z bimetalem, które mogą wykonywać łączenia i za pomocą których można zamykać zestyki, sterując organami wyzwalającymi i powodując odłączenie silnika.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »