Strony związane z hasłem 'instrukcje':

  • Znaki bezpieczeństwa »

    Jeśli masz zamiar dokonać nabycia znaków bezpieczeństwa lub odmiennych projektów wykonanych zgodnie z Twoimi wymaganiami, to jesteś w perfekcyjnym miejscu. Firma TOP-DESIGN z Chwaszczyna 2 lata temu poszerzyła własną propozycję o pełnokolorowy druk cyfrowy, z tego względu potrafi wykonać najbardziej wyszukane projekty w bardzo krótkim odstępie czasu. Oferta firmy jest z dnia na dzień rozszerzana, dlatego wskazane jest jak najczęściej spoglądać do katalogu produktów umieszczonego na stronie internetowej. Profesjonalne znaki przeciwpożarowe. Znajdują się tutaj też dane o wcześniejszych realizacjach, otrzymanych certyfikatach czy zdobytych wyróżnieniach na licznych targach branżowych.

    Data dodania: 14 07 2011 · szczegóły wpisu »
  • Piece Morso »

    Na przedstawianej stronie www umieszczona jest oferta firmy sprzedającej piece. Morso jest wiodącym producentem pieców, dlatego oferujemy produkty właśnie tej marki. Dostępne w przedstawianej ofercie są urządzenia gazowe a także z płaszczem wodnym. Za cel stawiamy sobie zadowolenie wszystkich naszych klientów. W naszej ofercie nie zabrakło między innymi tradycyjnych piecyków na drewno. Z radością służymy pomocą w kwestii doboru odpowiedniego pieca. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy gorąco do odwiedzenia poniższej strony www.

    Data dodania: 30 11 2011 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Bezwzględnie najczęstszą przyczyną zakłóceń jest nagrzanie silnika do zbyt wysokiej temperatury, które w zależności od stopnia i prędkości rozgrzewania się jego kadłuba prowadzi do powolnego lub nagłego zniszczenia izolacji uzwojeń. Nagrzewanie się silnika przy pracy powstaje w rdzeniu wskutek strat wiroprądowych i histerezowych, jak również strat wywołanych przez prąd obciążenia na rezystancji uzwojeń oraz przez tarcie w łożyskach i o powietrze. Straty wskutek tarcia, jak również straty magnetyczne są w przybliżeniu stałe, natomiast straty w uzwojeniach są wprost proporcjonalne do kwadratu pobieranego prądu, zależą więc od obciążenia. Silnik należy więc dobrać tak, żeby się zbytnio nie nagrzewał w zamierzonych warunkach roboczych.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Silnik do pracy ciągłej przy prądzie znamionowym osiąga dopuszczalny, przyrost temperatury w czasie zależnym od jego cieplnej stałej czasowej; przyrost ten następnie utrzymuje się dzięki równowadze termicznej.
    Można by więc wyciągnąć wniosek, że silnik prawidłowo dobrany do rozpatrywanych warunków roboczych i odpowiednio zwymiarowany nie wymaga zabezpieczenia przed przeciążeniem, gdyż nie może się nagrzać nadmiernie. Wniosek ten jest jednak niesłuszny, gdyż każde zwiększenie momentu, wymaganego przez maszynę roboczą, powoduje odpowiednie zwiększenie mocy pobieranej przez silnik, a wraz z nią zwiększenie prądu; ten sam skutek daje obniżenie napięcia zasilającego. Również przerwanie jednego z fazowych przewodów zasilających, np. przy przepaleniu się bezpiecznika w jednej fazie może spowodować dalsze jednofazowe zasilanie silnika i niedopuszczalne jego nagrzewanie. Również powiększanie liczby rozruchów silników klatkowych może doprowadzić do podwyższenia temperatury do poziomu niedopuszczalnego przy termicznym wyzyskaniu silnika elektrycznego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Przy rozruchach, hamowaniach i nawrotach występują dodatkowe przeciążenia, wywołane przez prądy znacznie powiększone w tych stanach przejściowych.
    Przy hamowaniu przeciwprądowym wydziela się trzykrotnie większa ilość ciepła niż przy rozruchu, a przy pełnym nawrocie czterokrotnie większa, gdyż składa się na nią ciepło wydzielane przy rozruchu i ciepło wydzielane przy hamowaniu przeciwprądowym. Zarówno przy pełnym nawrocie jak i przy hamowaniu przeciwprądowym konieczne jest staranne dopasowanie zabezpieczeń termicznych do najbardziej niekorzystnego cyklu roboczego i do liczby cykli.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep z przekładniami »

    W razie jakichkolwiek niemożności uniknięcia impulsowania należy je potraktować jako proces roboczy, uwzględniając je w obliczeniach i przy konstrukcji. W żadnym razie nie należy uznawać za proces roboczy jeszcze ostrzejszego w skutkach odhamowywania — przez wielokrotne, często powtarzane przyłączanie silnika do sieci — zahamowanych napędów, np. młynów przeładowanych lub zahamowanych przez bryły mielonego materiału. Odhamowywania tego należy unikać pod groźbą spowodowania uszkodzeń uzwojeń i rdzenia.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Danfoss »

    Nad doborem i działaniem środków zabezpieczających silnik przed skutkami biegu jednofazowego już od lat trwa wciąż ożywiona dyskusja. Prąd w obu nieuszkodzonych doprowadzeniach nie przekracza 1, 5-2-krotnej wartości prądu znamionowego; nie można więc do zabezpieczenia silnika stosować bezpieczników topikowych. Warunkom zakłócenia nie odpowiada również przekaźnik napięciowy zwrotny o normalnej charakterystyce, gdyż przy biegu jednofazowym — zwłaszcza silnika o punkcie zerowym połączonym z przewodem zerowym — występuje tylko nieznaczne zniekształcenie trójkąta napięć. Przekaźniki nad prądowe, we wszystkich trzech fazach o bardzo małym stosunku zadziałania do pewnego stopnia zabezpieczają przed skutkami tego zakłócenia. Podobny skutek można osiągnąć za pomocą dokładnie nastawionych wyzwalaczy bimetalowych, podgrzewanych bezpośrednio i przyłączonych do normalnych przekładników prądowych.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »