Strony związane z hasłem 'regulatory':

  • Serwis falowników »

    Różnym narażeniom można zapobiec przez zastosowanie porządnego zabezpieczenia podnapięciowego, które odłącza silnik, działając albo bez opóźnienia czasowego albo z opóźnieniem stałym lub nastawnym. Zabezpieczenie takie jest możliwe tylko przy stosowaniu zapadkowych wyłączników samoczynnych. Stycznik wzbudzany napięciem sieci, odpada przy zaniku napięcia. Od wzbudzają się również elektromagnesy wyzwalaczy zanikowych, często spotykane w połączeniu z małymi wyłącznikami do zabezpieczania silników.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników »

    Nieruchomy i zasilany całym napięciem silnik o wirniku klatkowym lub o wirniku pierścieniowym zwartym poprzez opór rozruchowy (przy rozruchu lub zahamowaniu wirnika) zachowuje się przy odłączaniu jak dławik bez rdzenia. Działająca w nim indukcyjność jako skutek działania całego rozproszenia stojana i wirnika jest znacznie większa niż w silniku biegnącym pod obciążeniem. Istnieją w takim silniku warunki sprzyjające tworzeniu się wysokich przepięć. Przepięcia takie nie zdarzają się wprawdzie często, ale pochodzi to tylko stąd, że duże prądy rozruchowe, właściwe tym stanom, leżą poza zakresem krytycznym prądów i dlatego przerwa ich następuje tylko przy przejściu przez wartość zerową.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki sklep »

    Uzwojenia silników wysokonapięciowych jako przyłączane bezpośrednio (nie przez transformatory wielouzwojeniowe) do linii napowietrznej mogą być narażone na działanie fal wędrownych pochodzenia atmosferycznego o bardzo wysokim napięciu i stromym czole. Przez odbicie na wejściu do uzwojenia stojana silnika może wystąpić dodatkowe podwyższenie napięcia, które zagraża zwojom wejściowym. Dalsze podwyższenie napięcia następuje przez odbicie fali na nieuziemionym punkcie zerowym uzwojenia, które przy powrocie odbitej fali powoduje nowe, dodatkowe narażenie całego uzwojenia stojana. Izolację uzwojenia należy obliczyć na to narażenie lub przed nim ją zabezpieczyć. Izolacja między zwojowa najczęściej nie jest tak bardzo narażona, gdyż rozkład napięcia na niej jest zbliżony do liniowego. Środkami zabezpieczającymi są: uziemienie punktu zerowego, bezpośrednie lub przez ochronnik przepięciowy (uniemożliwia ono odbicie fali w punkcie zerowym).

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep falowniki Lenze »

    Za pomocą członów termicznych wbudowanych w obwód prądowy nie można uchwycić temperatur występujących w określonych punktach niejednorodnego z natury kadłuba silnika; człony te reagują tylko na średnie nagrzanie całego silnika. Wyznaczenia temperatur w określonych, szczególnie narażonych punktach uzwojenia i rdzenia, tzw. punktach najgorętszych, które określają trwałość całej maszyny, można dokonać tylko za pomocą termometrów, czujników temperaturowych, termoelementów i podobnych urządzeń, wbudowywanych wprost w uzwojenia fazowe, połączenia czołowe, żłobki i kanały powietrzne.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Napędy prądu stałego »

    Urządzenia zabezpieczające najbardziej się nadają do bieżącej kontroli temperatur dużych maszyn; umożliwiają one co najwyżej sygnalizację zbyt wysokiej temperatury nagrzania i konieczność wprowadzenia środków zapobiegających.
    Nie umożliwiają one uzyskania samoczynnego zabezpieczenia silnika. Do małych silników buduje się puszki pomiarowe i łączniki zatrzaskowe z bimetalem, które mogą wykonywać łączenia i za pomocą których można zamykać zestyki, sterując organami wyzwalającymi i powodując odłączenie silnika.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przemienniki częstotliwości »

    Wyzwalacza bimetalicznego nie można używać przy zwarciu — przeciwnie, czułe paski bimetaliczne należy zabezpieczać przed skutkami zwarcia. Zadanie to spełnia wyzwalacz szybki, który odłącza silnik od sieci w razie zwarcia w ciągu ok. 0, 03 s. Zabezpieczenia przeciwzwarciowego w żadnym razie nie można pominąć przy doborze przyrządów łączeniowych i ochrony przed przeciążeniem. Zastosowanie tych zabezpieczeń do silników niskonapięciowych małej mocy najczęściej nie napotyka na trudności, gdyż między siłownią a miejscem zainstalowania silnika występują znaczne reaktancje (w postaci transformatorów, dławików, linii napowietrznych), które ograniczają prąd zwarciowy do wartości bezpiecznej. Jeżeli mimo to prąd zwarciowy jest jeszcze zbyt duży, to należy zastosować zabezpieczenie zgrubne, które można dobrać według danych. wytwórni. Do większych silników niskonapięciowych i do silników wysokonapięciowych przyrządy łączeniowe należy dobierać nie tylko na prąd znamionowy, lecz również na prąd zwarciowy — należy sprawdzić, czy wyzwalacz bimetaliczny jest dostatecznie zabezpieczony przez szybkie urządzenie wyzwalające.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »