Maszyny i urządzenia Podkategoria: Maszyny i urządzenia

« poprzednia strona · 3 · 4 · następna strona »
  • Falowniki sklep »

    Uzwojenia silników wysokonapięciowych jako przyłączane bezpośrednio (nie przez transformatory wielouzwojeniowe) do linii napowietrznej mogą być narażone na działanie fal wędrownych pochodzenia atmosferycznego o bardzo wysokim napięciu i stromym czole. Przez odbicie na wejściu do uzwojenia stojana silnika może wystąpić dodatkowe podwyższenie napięcia, które zagraża zwojom wejściowym. Dalsze podwyższenie napięcia następuje przez odbicie fali na nieuziemionym punkcie zerowym uzwojenia, które przy powrocie odbitej fali powoduje nowe, dodatkowe narażenie całego uzwojenia stojana. Izolację uzwojenia należy obliczyć na to narażenie lub przed nim ją zabezpieczyć. Izolacja między zwojowa najczęściej nie jest tak bardzo narażona, gdyż rozkład napięcia na niej jest zbliżony do liniowego. Środkami zabezpieczającymi są: uziemienie punktu zerowego, bezpośrednie lub przez ochronnik przepięciowy (uniemożliwia ono odbicie fali w punkcie zerowym).

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki znamionowe »

    Zwiększona wilgotność powietrza, przy której następuje przejściowe lub długotrwałe przekraczanie punktu rosy otaczającego powietrza, wymaga stosowania izolacji specjalnej, niewrażliwej na działanie wilgoci i umożliwiającej zmniejszenie wartości bezpiecznej. Często do spełnienia tego wymagania prowadzi nasycenie izolacji odpowiednimi lakierami izolacyjnymi. W odniesieniu do maszyny zainstalowanej na stałe w mokrym pomieszczeniu, należy postawić wytwórcy odpowiednie wymagania. Wymagania takie stawia się również w odniesieniu do silników, które mają pracować w strefach tropikalnych, gdzie oprócz wilgotności działają jeszcze bardzo wysokie temperatury oraz zachodzi możliwość uszkodzenia spowodowana przez faunę podzwrotnikową.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Opisy grawerowane »

    Na ogół człon zabezpieczający ma stałą czasową mniejszą w porównaniu z zabezpieczonym silnikiem o jeden rząd wielkości, szybciej się nagrzewa niż silniki i raptowniej niż on stygnie. Ta pozorna wada jest w rzeczywistości zaletą, powoduje wprawdzie odłączenie silnika od sieci przed osiągnięciem dopuszczalnej temperatury nagrzewania, zapewnia jednak jednocześnie krótki czas oczekiwania na skutek szybszego stygnięcia organu zabezpieczającego i gotowości silnika do ponownego włączenia po stosunkowo krótkiej przerwie.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Karuzela dla koni »

    Długość czasu wyzwalania zwykłych zabezpieczeń termicznych określa się wartością ciepła wydzielanego przez prąd. Ciepło to jest proporcjonalne do kwadratu natężenia prądu, a przy zmiennym obciążeniu do kwadratu średniej wartości natężenia prądu. Pracę zabezpieczenia najlepiej określa jego charakterystyka prądowo czasowa. Przedstawia ona czas zadziałania w funkcji stosunku prądów. Czas wyzwalania przez prąd o określonej wartości przyrządu zimnego jest dłuższy niż czas wyzwalania przyrządu o temperaturze roboczej. Otrzymuje się więc dwie związane ze sobą charakterystyki wyzwalania, które należy stosować odpowiednio do temperatury przyrządu. Krzywe wykreśla się w łatwej do odczytania skali logarytmicznej. W celu umożliwienia rozpatrywania krzywej o zależności liniowej (np. charakterystyki rozruchowej silnika) w odniesieniu do kwadratowej charakterystyki prądowo-czasowej zabezpieczenia — (np. dla sprawdzenia, czy urządzenie zabezpieczające nadaje się do rozruchu silnika) — charakterystykę rozruchową silnika należy zamienić na charakterystykę równoważną pod względem cieplnym.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Lenze »

    Bezpiecznik nie stanowi dokładnego zabezpieczenia silnika, zwłaszcza że jego prądy zadziałania tworzą pasmo rozrzutu (dopuszczalne przez VDE) w zakresie ±50%. Tak zwane bezpieczniki o działaniu opóźnionym są na ogół korzystniejsze, nie mogą jednak zadowalać w zakresie małych przeciążeń, gdyż umożliwiają również rozruch.
    Do wad bezpieczników topikowych należy poza tym powodowanie przez nie błędnych wielobiegunowych wyłączeń, długich przerw w ruchu (na ich wymianę) oraz dużych bieżących kosztów ich wymiany. Zalety ich ujawniają się przy ochronie od zwarć. Szczególnie korzystne są przy tym tzw. wkładki wielkiej mocy o krótkim czasie zadziałania ok. 2-5 ms, które ograniczają prąd i dlatego mogą przejąć w sposób zadowalający ochronę łączników silnikowych nie odpornych na zwarcia jako zabezpieczenie zgrubne.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Lenze »

    Wszystkie przyrządy zabezpieczające, bez względu na charakterystykę wyzwalania, reagują tylko na natężenie prądu, a nie na wydzielane przez ten prąd i gromadzące się w nich ciepło. Nie spełniają więc one najważniejszych podstawowych warunków cieplnej ochrony silnika. Ze względu na wysoki współczynnik trzymania tych przyrządów ich najmniejsza wartość nastawcza jest duża — leży ona daleko ponad dopuszczalną przeciążalnością silnika. Nie wchodzą więc one w rachubę jako cieplne zabezpieczenie silnika, natomiast są niezbędne jako szybkie elementy wyzwalające do ochrony przed zwarciem przy zakresie nastawienia w połączeniu z wyzwalaczami termicznymi.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki LG »

    Zabezpieczenie silnika może zapewnić tylko przyrząd zabezpieczający, który nagrzewa się równocześnie i w tych samych warunkach co silnik. Udaje się ono tylko do pewnego stopnia, z powodu ograniczonych możliwości dopasowania znanych obecnie przyrządów. Spośród wielu możliwych rozwiązań przyrządu zabezpieczającego element bimetaliczny wyróżnia się własnościami szczególnie dogodnymi pod względem nastawiania, dopasowania i działania. Pasek bimetaliczny nagrzewa się ciepłem pochodzącym od prądu silnika przepływającego albo bezpośrednio przez bimetal albo pośrednio przez skrętkę grzejną. Skrętkę tę najczęściej przyłącza się do wtórnego uzwojenia przekładnika prądowego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory »

    Działanie termicznego członu zabezpieczającego przedstawia charakterystyka prądów o czasowa. Im większy jest prąd I w obwodzie lub stosunek prądów tym krótsze są czasy wyzwalania r, gdyż tym szybciej nagrzewa się zarówno silnik, jak i człon zabezpieczający. Strzałka wygięcia się paska bimetalicznego pod wpływem prądu odpowiada temperaturze nagrzania paska. Człon zabezpieczający pracuje zatem w zależności od temperatury. Pasek bimetaliczny dobrany na odpowiedni zakres temperatur, daje możność dokładnego dopasowania (na odpowiedniej podziałce) prądu znamionowego silnika do zabezpieczenia przez zmniejszenie lub powiększenie przesunięcia wyzwalającego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep falowniki Lenze »

    Za pomocą członów termicznych wbudowanych w obwód prądowy nie można uchwycić temperatur występujących w określonych punktach niejednorodnego z natury kadłuba silnika; człony te reagują tylko na średnie nagrzanie całego silnika. Wyznaczenia temperatur w określonych, szczególnie narażonych punktach uzwojenia i rdzenia, tzw. punktach najgorętszych, które określają trwałość całej maszyny, można dokonać tylko za pomocą termometrów, czujników temperaturowych, termoelementów i podobnych urządzeń, wbudowywanych wprost w uzwojenia fazowe, połączenia czołowe, żłobki i kanały powietrzne.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Napędy prądu stałego »

    Urządzenia zabezpieczające najbardziej się nadają do bieżącej kontroli temperatur dużych maszyn; umożliwiają one co najwyżej sygnalizację zbyt wysokiej temperatury nagrzania i konieczność wprowadzenia środków zapobiegających.
    Nie umożliwiają one uzyskania samoczynnego zabezpieczenia silnika. Do małych silników buduje się puszki pomiarowe i łączniki zatrzaskowe z bimetalem, które mogą wykonywać łączenia i za pomocą których można zamykać zestyki, sterując organami wyzwalającymi i powodując odłączenie silnika.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Nowością techniczną jest zastosowanie w postaci czujników temperatury — oporników półprzewodnikowych o wymiarach tak małych, że można je swobodnie wbudowywać również w uzwojenia małych maszyn, zapewniając tym pomiar wahań temperatury praktycznie bezzwłoczny. Przy dostatecznej liczbie punktów pomiarowych można faktycznie uzyskać odzwierciedlenie cieplne. Blok pomiarowy układu mostkowego umieszczony poza silnikiem, zawiera człon wyzwalający, nadający urządzeniu również charakter przyrządu zabezpieczającego. Wytwórcy nazywają takie urządzenia nie bez słuszności pełnym zabezpieczeniem silnika. W ten sposób co najmniej wskazano drogę do uzyskania takiego zabezpieczenia i rozwiązania problemu ochrony cieplnej, zwłaszcza silników do pracy przerywanej.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie Motovario »

    Przy zakłóceniu w urządzeniu elektrycznym należy odłączać od wspólnej sieci tylko część narażoną; pozostałe obwody powinny dalej pracować bez przerwy. Zabezpieczenie silnika jako całość powinno pracować wybiorczo z innymi obwodami tego samego urządzenia rozdzielczego. Wymaganie to obowiązuje poszczególne elementy przyrządu zabezpieczającego silnik tylko w zakresie ich działania. Każdy z nich dokładnie obejmuje przynależny mu zakres działania, nie reaguje więc na zakłócenia, należące do zadań innego członu zabezpieczającego. Jest to konieczny warunek osiągnięcia zabezpieczenia silnika w całym zakresie przeciążeń, tj. od małych, lecz długotrwałych przeciążeń prądowych, aż do pełnego zwarcia — z całkowitą niezawodnością i zapewnieniem właściwych czasów zadziałania.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przemienniki częstotliwości »

    Wyzwalacza bimetalicznego nie można używać przy zwarciu — przeciwnie, czułe paski bimetaliczne należy zabezpieczać przed skutkami zwarcia. Zadanie to spełnia wyzwalacz szybki, który odłącza silnik od sieci w razie zwarcia w ciągu ok. 0, 03 s. Zabezpieczenia przeciwzwarciowego w żadnym razie nie można pominąć przy doborze przyrządów łączeniowych i ochrony przed przeciążeniem. Zastosowanie tych zabezpieczeń do silników niskonapięciowych małej mocy najczęściej nie napotyka na trudności, gdyż między siłownią a miejscem zainstalowania silnika występują znaczne reaktancje (w postaci transformatorów, dławików, linii napowietrznych), które ograniczają prąd zwarciowy do wartości bezpiecznej. Jeżeli mimo to prąd zwarciowy jest jeszcze zbyt duży, to należy zastosować zabezpieczenie zgrubne, które można dobrać według danych. wytwórni. Do większych silników niskonapięciowych i do silników wysokonapięciowych przyrządy łączeniowe należy dobierać nie tylko na prąd znamionowy, lecz również na prąd zwarciowy — należy sprawdzić, czy wyzwalacz bimetaliczny jest dostatecznie zabezpieczony przez szybkie urządzenie wyzwalające.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory kątowe »

    Do określenia wielkości obu rodzajów oporników służą w głównych zarysach te same kryteria. Wyjątek stanowi uwzględnienie różnych temperatur granicznych.
    Według przepisu VDE 0655 temperatury te przy temperaturze otoczenia 35°C wynoszą:
    — w odniesieniu do samych oporników — temperatura powietrza wylotowego 200°C a temperatura obudowy 150°C
    — w odniesieniu do przyrządów łączeniowych z wbudowanymi opornikami
    — temperatura powietrza wylotowego 175°C i temperatura obudowy 125°C. Do oznaczenia wielkości oporników (przestrzennych i fizycznych) konieczne jest
    określenie dużej liczby czynników. Z częścią techniki napędowej, obejmującą oporniki powinien się również zapoznać inżynier projektant, do którego zadań należy projektowanie napędu elektrycznego.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory ślimakowe »

    Oporniki nastawcze zawierają elementy oporowe na obciążenie długotrwałe. Różnice konstrukcyjne występują między opornikami nastawczymi napięcia prądnic a opornikami nastawczymi prędkości obrotowej silników.
    Oporniki nastawcze napięcia mają układy styków na małe natężenia prądu z dużą liczbą stopni — opornik nastawczy układu Leonarda może np. mieć 300 stopni.
    Oporniki nastawcze prędkości obrotowej do regulacji prędkości obrotowej przy prądzie stałym zawierają urządzenia stykowe na natężenie prądu poniżej 600 A.
    Rozruszniki nastawcze zawierają urządzenia stykowe, obejmujące zarówno rozruch, jak i regulację prędkości obrotowej.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty »

    Do małych natężeń prądu stosuje się oporniki nawinięte taśmą lub drutem oporowym i swobodnie zawieszone skrętki z drutu, do dużych prądów elementy z żeliwa szarego i tłoczone siatki z blachy. Elementy oporowe z żeliwa szarego, połączone między sobą szeregowo, nadają się szczególnie do obciążeń krótkotrwałych. Oporniki odporne na wstrząsy i przystosowane do wszystkich rodzajów obciążeń wykonuje się z siatek z blachy, łączonych z sobą szeregowo i powiązanych za pomocą spawania punktowego.
    Zasadniczy wpływ na wymiarowanie oporników mają rodzaje ochrony uwzględniające odprowadzenie ciepła. Przemysł produkuje standaryzowane oporniki konstrukcji otwartej, chronionej i zamkniętej. Stopień ochrony określają wpływy otoczenia, miejsce zainstalowania oraz rodzaj obciążenia opornika.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki z napisami »

    Oddawanie ciepła z elementu oporowego do otoczenia następuje przez konwekcję (ruch powietrza wokół źródła ciepła) i przez promieniowanie (najczęściej w ograniczonym zakresie). Wewnątrz zamkniętej obudowy między korpusami elementów oporowych a ścianką obudowy odbywa się oddawanie ciepła przez przewodnictwo cieplne. Dogodne właściwości konwekcyjne mają oporniki otwarte oraz oporniki z pełnymi bocznymi osłonami z blachy. Dodatkowa, konstrukcyjnie dobrze rozwiązana ochrona kroploszczelna, pogarsza własności cieplne tylko o ok. 10%. W praktyce tylko rzadko stopień ochrony okazuje się niedostateczny przy pracy przerywanej i ciągłej. Wysokiego stopnia ochrony nie zaleca się również do krajów tropikalnych, w których nieskrępowane oddawanie ciepła jest szczególnie ważne. Wysokie stopnie ochrony należy stosować przy możliwości działania wody i pyłu.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Poznaj tajniki najlepszego pokazu plenerowego »

    Znaczącym składnikiem festynu jest mobilna scena. Event pod nazwą bezpieczny weekend jest doskonałym prezentem dla naszych klietów. Dużo przedsiębiorstw stawia na wynajem symulatorów w czasie szkolenia bhp. Komora dymowa jest często prezentowana na eventach. Jedyna w Polsce mobilna płyta jest doskonałym narzędziem do nauczania umiejętności jazdy w specjalnych warunkach drogowych. Płyta poślizgowa jest wykorzystywana na kursach z dziedziny bezpiecznej jazdy. Ciekawym urządzeniem motywującym do zapinania pasów bezpieczeństwa jest symulator dachowania. Symulator przeciążeń pokazuje namiastkę odczuć jakie zachodzą podczas wypadku kiedy samochód roluje. Żyroskop jest symulatorem dla ludzi o silnych nerwach. Na własnym ciele trzeba zobaczyć co przydarzy się w czasie zderzenia czołowego, wystarczy usiaść na symulator zderzeń. Ogromną popularność zdobywa refleksomierz dzięki któremu można poprawić czas reakcji. Najgłośniejszą atrakcją jest symulator poduszki aktywujący wystrzał prawdziwego air baga. Alkogogle uczą kierowców że alkohol za kółkiem to zły pomysł. Najlepszą atrakcją dla dzieci jest symulator wyścigowy. Dla dzieci lubiących aktywny relaks organizatorzy zamawiają miasteczko drogowe. Miasteczko rowerowe jest miejscem gdzie dzieci sprawdzają zastosowanie przepisów drogowych w praktyce. Chwile nauki i zabawy uwieczni na fotografiach fotobudka.

    Data dodania: 12 09 2017 · szczegóły wpisu »
  • Fiskalnekasy.com »

    Kasy i drukarki fiskalne na każdą kieszeń:) Sprzedajemy i serwisujemy kasy fiskalne i drukarki fiskalne, oraz współpracujące z nimi urządzenia, tj. :czytniki kodów kreskowych, wagi kalkulacyjne, szuflady, metkownice i różnego rodzaju dodatkowe akcesoria. Oferujemy urządzenia najbardziej znanych i sprawdzonych w Polsce marek: Elzab, Novitus, Aclas, Incotex, Elcom, Farex, Emar, Posnet, Torell i Innova. Klient jest dla nas Najważniejszy. Każde urządzenie dobieramy precyzyjnie pod potrzeby klienta. Działanie takie powoduje, iż rzesze naszych klientów cały czas się powiększają. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. W ramach serwisu gwarancyjnego oferujemy nawet 5-cio letnią gwarancję na zakupione u nas kasy fiskalne, jak również drukarki fiskalne.

    Data dodania: 27 02 2018 · szczegóły wpisu »
  • Kserokpiarki »

    Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie w dziedzinie technologii biurowych. Zapewniamy klientom najnowocześniejsze, jak także doskonałe opcje. W asortymencie naszych produktów mieszczą się znakomitej jakości urządzenia biurowe: kserokopiarki, drukarki, faxy, skanery, plotery oraz inne. Prócz nabycia nowych urządzeń polecamy poleasingowe kserokopiarki, jak także popularną - dzierżawę. W dodatku nasza firma świadczy takie usługi jak: audyt kosztów wydruku, pomoc techniczna, oględziny urządzeń, doradztwo i ekspertyzy. W naszej ofercie znajdują się produkty uznawanych firm, a nasz asortyment jest cały czas powiększany, aby sprostać potrzebom wszystkich klientów. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony.

    Data dodania: 19 03 2019 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 3 · 4 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Maszyny i urządzenia