Falowniki

Falowniki Silnik do pracy ciągłej przy prądzie znamionowym osiąga dopuszczalny, przyrost temperatury w czasie zależnym od jego cieplnej stałej czasowej; przyrost ten następnie utrzymuje się dzięki równowadze termicznej.
Można by więc wyciągnąć wniosek, że silnik prawidłowo dobrany do rozpatrywanych warunków roboczych i odpowiednio zwymiarowany nie wymaga zabezpieczenia przed przeciążeniem, gdyż nie może się nagrzać nadmiernie. Wniosek ten jest jednak niesłuszny, gdyż każde zwiększenie momentu, wymaganego przez maszynę roboczą, powoduje odpowiednie zwiększenie mocy pobieranej przez silnik, a wraz z nią zwiększenie prądu; ten sam skutek daje obniżenie napięcia zasilającego. Również przerwanie jednego z fazowych przewodów zasilających, np. przy przepaleniu się bezpiecznika w jednej fazie może spowodować dalsze jednofazowe zasilanie silnika i niedopuszczalne jego nagrzewanie. Również powiększanie liczby rozruchów silników klatkowych może doprowadzić do podwyższenia temperatury do poziomu niedopuszczalnego przy termicznym wyzyskaniu silnika elektrycznego.

Szczegóły strony www.falowniki.com.pl:

Podlinkuj stronę www.falowniki.com.pl:

Falowniki

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 13 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 49

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Automatyka, robotyka »

    Zakłady Mechaniczne RUFUS oferują kompleksowe usługi z zakresu obróbki metali: obróbka skrawaniem i mechaniczna. Ponadto wachlarz usług doskonale uzupełnia zadania z zakresu automatyki przemysłowej i robotyki tj.: projektowanie linii produkcyjnych i i ch produkcja, projektowanie maszyn i urządzeń a także produkcja robotów przemysłowych. Gwarantujemy wysokie zadowolenie oraz najwyższą dokładność wykonywanych usług - zapraszamy.

    Data dodania: 13 11 2010 · szczegóły wpisu »
  • Pomiar ciśnienia »

    W kwestii sprzętu pomiarowo-kontrolnego jeszcze niedawno ciężko było szybko znaleźć firmę świadczącą pełnowartościowe usługi sprzedażowe w owym segmencie. Aktualnie jest jednak inaczej. Dzięki przyszłościowym innowacjom, a przede wszystkim powstaniu Internetu wyzukanie właściwego produktu z gamy narzędzi pomiarowo-kontrolnych nie zajmuje nawet chwilki czasu. Na platformach internetowych swoje usługi świadczą liczni handlowcy, którzy oferują fachowe i profesjonalne podejście do zagadnienia. Dzięki temu nawet w tak specyficznej branży każdy kontrahent będzie w stu procentach usatysfakcjonowany.

    Data dodania: 13 01 2012 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Bezwzględnie najczęstszą przyczyną zakłóceń jest nagrzanie silnika do zbyt wysokiej temperatury, które w zależności od stopnia i prędkości rozgrzewania się jego kadłuba prowadzi do powolnego lub nagłego zniszczenia izolacji uzwojeń. Nagrzewanie się silnika przy pracy powstaje w rdzeniu wskutek strat wiroprądowych i histerezowych, jak również strat wywołanych przez prąd obciążenia na rezystancji uzwojeń oraz przez tarcie w łożyskach i o powietrze. Straty wskutek tarcia, jak również straty magnetyczne są w przybliżeniu stałe, natomiast straty w uzwojeniach są wprost proporcjonalne do kwadratu pobieranego prądu, zależą więc od obciążenia. Silnik należy więc dobrać tak, żeby się zbytnio nie nagrzewał w zamierzonych warunkach roboczych.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep z przekładniami »

    W razie jakichkolwiek niemożności uniknięcia impulsowania należy je potraktować jako proces roboczy, uwzględniając je w obliczeniach i przy konstrukcji. W żadnym razie nie należy uznawać za proces roboczy jeszcze ostrzejszego w skutkach odhamowywania — przez wielokrotne, często powtarzane przyłączanie silnika do sieci — zahamowanych napędów, np. młynów przeładowanych lub zahamowanych przez bryły mielonego materiału. Odhamowywania tego należy unikać pod groźbą spowodowania uszkodzeń uzwojeń i rdzenia.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Lenze »

    Bezpiecznik nie stanowi dokładnego zabezpieczenia silnika, zwłaszcza że jego prądy zadziałania tworzą pasmo rozrzutu (dopuszczalne przez VDE) w zakresie ±50%. Tak zwane bezpieczniki o działaniu opóźnionym są na ogół korzystniejsze, nie mogą jednak zadowalać w zakresie małych przeciążeń, gdyż umożliwiają również rozruch.
    Do wad bezpieczników topikowych należy poza tym powodowanie przez nie błędnych wielobiegunowych wyłączeń, długich przerw w ruchu (na ich wymianę) oraz dużych bieżących kosztów ich wymiany. Zalety ich ujawniają się przy ochronie od zwarć. Szczególnie korzystne są przy tym tzw. wkładki wielkiej mocy o krótkim czasie zadziałania ok. 2-5 ms, które ograniczają prąd i dlatego mogą przejąć w sposób zadowalający ochronę łączników silnikowych nie odpornych na zwarcia jako zabezpieczenie zgrubne.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory ślimakowe »

    Oporniki nastawcze zawierają elementy oporowe na obciążenie długotrwałe. Różnice konstrukcyjne występują między opornikami nastawczymi napięcia prądnic a opornikami nastawczymi prędkości obrotowej silników.
    Oporniki nastawcze napięcia mają układy styków na małe natężenia prądu z dużą liczbą stopni — opornik nastawczy układu Leonarda może np. mieć 300 stopni.
    Oporniki nastawcze prędkości obrotowej do regulacji prędkości obrotowej przy prądzie stałym zawierają urządzenia stykowe na natężenie prądu poniżej 600 A.
    Rozruszniki nastawcze zawierają urządzenia stykowe, obejmujące zarówno rozruch, jak i regulację prędkości obrotowej.

    Data dodania: 18 11 2014 · szczegóły wpisu »